Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Radikali katolik shqiptar me tjetër video kundër qytetarëve të Kosovës, fyen figurën e Adem Jasharit

Gjuha e urrejtjes vazhdon të jetë e pranishme, ani pse një gjë e tillë është e papranueshme, sidomos kur bëhet fjalë tek një komb.

Një video tjetër ku radikali katolik, Anton Zefi i njohur tashmë nga të gjithë për ska ndalet e tij, shihet teksa ofendon rëndë qytetarët e Republikës së Kosovës, është duke qarkulluar në rrjete sociale,

E kosovarët, e kanë marrë me shqetësimin gjuhën e këtij personi, pasi që ai ofe ndon dhe fyen rëndë edhe komandatin legjendar Adem Jashari, një nga figurat kyçe, që flijoi gjithë familjen për lirinë e vendit tonë.

Ai gjithashtu fyen besimtarët e komunitetit mysliman në Kosovë, duke i quajtur ardhacakë.

I njëjti nuk mjaftohet më pas vazhdon edhe në gjuhën serbe.

Kjo është video:

Leave a Reply