Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Radhë të gjata në Kakavijë, ja çfarë po ndodh me shqiptarët aty

Në pikën kufitare të Kakavijës ditën e sotme janë krijuar radhë të gjata makinash, ku me qindra qytetarë presin për të kaluar në shtetin fqinj.

Burime për media bëjnë me dije se radhët e gjata janë krijaur për shkak të kontrolleve të rrepta të palës greke, por edhe pasi në dogana ka shumë pak sportele.

Pas një kohe të gjatë të bllo kuar, ka bërë që shqiptarët të dynden drejt Greqisë, disa si punonjës sezonal e tjerë për të shijuar pushimet apo për të takuar të afërmit.