Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Putin s’ndalet/ Ka marrë masa shumë të rrepta nga Amerikës dhe Europës

Rusia ka vendosur t’i përgjigjet sanksioneve të SHBA-së duke i ndaluar hyrjen në Moskë Presidentit Joe Biden.

Rusia mësohet se i ka ndaluar hyrjen në territorin e saj edhe disa zyrtarëve të tjerë të lartë amerikanë.

“Masat janë pasojë e politikës rusofobike të ndjekur nga administrata e SHBA”-thuhet në deklaratë.