Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Publikohen të dhënat e sakta/ Ja sa ballë ishte tërmeti që lëkundi sërish Greqinë sot

Një tërmet me magnitudë 4.9 i shkallës Richter ka tr ondi tur Greqinë vetëm pak minuta më parë. Tërmeti u shënua në perëndim të Athinës 17 km nga qyteti i Aigio.

Sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik, lëkundjet ishin në thellësi 13 kilometër dhe ka shkaktuar edhe lëkundje të forta.

Epiqendra e tërmetit u lokalizua 23 km nga Patra. Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme material.

Disa lëkundje tërmeti gjatë natës, më e forta me magnitudë 4, ku ishte  epiqendra - Balkanweb.com - News24