Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Pse o Zot? Babai me djalin po korrnin misrin por i zë korenti, jep shpirt në vend 16-vjeçari shqiptar

Janë zba rdhur të tjera detaje nga ngjarja e rë ndë e ndodhur në fshatin Lapardha të Beratit, ku babë e bir ranë në kontakt me ko rentin, ku për pasojë djali 16 vjeçar humbi jetën.

Ndezën qirinj për viktimat e Berlinit - Periskopi

Ata janë Lefter Xhardo, 43 vjeç dhe djali i tij Mikel Xhardo, 16 vjeç. Babë e bir po korrnin misrin në fushë me autokombajnë, kur kanë rënë në kontakt me r rymën elektrike të ten sionit të la rtë 6 mijë KË.

Pas go di tjes nga energjia elektike,16-vjeçari Mikel Xhardo ka gjetur vde kjen e menjëhershme kurse i ati i tij Lefter Xhardo ka marrë dëmt ime të mëdha.

Ai është dërguar me urgj encë drejt Spitalit Rajonal Berat por për shkak të gjendjes së rëndë Lefter Xhardo është transportuar në Tiranë.

EMRAT/ Babë e bir i zuri korenti, si ndodhi ngjarja ku humbi jetën djali 16 vjeçar