Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Pse o bir pse? Makina e merr para me gjithë motor 27-vjeçari shqiptar jep shpirt në Greqi

Një shqiptar ka humbur jetën në një ak sident në Greqi. Sipas mediave greke ngjarja ka ndodhur pasditen e të dielës në rrugën Provinciale.

Askident në rrugën “Myslym Shyri”, plagoset drejtuesi i motorit – Dosja AL

Vik tima është 27 vjeç, ndërsa mediat nuk kanë publikuar emrin e shqiptarit. Mësohet se i riu shqiptar ishte duke drejtuar një motor, kur u përp las nga një makinë që drejtohej nga një 41-vjeçar.

Pasi u dërgua në spital, shqiptari u deklaruar i vd ekur. Policia greke po punon për zbardhjen e rrethanave të aks identit.