Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Prek me rrëfimin, gazetarja Anila Hoxha: Kisha babanë sëmurë në spital dhe ika, kisha punë

Gazetarja, Anila Hoxha ka dhënë së fundmi një intervistë nga ato të rrallat për të, ku foli për rrugëtimin 24-vjeçar në media.

Ditë surprizash”/ U vlerësua me titullin e lartë, Anila Hoxha ndan momentin emocionues (VIDEO) - Aktualitet

E vlerësuar pak ditë më parë me një çmim për kontributin në lu ft ën kundër dh unës ndaj grave, gazetarja kujtoi disa ngjarje të tilla që i kanë ngelur në memorie.

Nga historia e Kozetës, shoqes së universitetit që u v r a në oborr e deri te v ra sj e të grave nga bashkëshortët e tyre.

Mirëpo, përballë pesë situatave pak më personale, Anila tregoi edhe një peng të sajin.

“Në 2014 babi ishte shtruar në spital. Ishte dhe viti kur nisi një h etim i thelluar për ish-guvernatorin e bankës Ardian Fullani. Dhe një nga këto raste kur ne po prisnim përgjigjet në spital, mua më vjen një mesazh nga një prej burimeve “do arr e stojmë Fullanin”. I kam lënë vëllait çelësat dhe ika”, u shpreh gazetarja në “Ftes ne 5”.

anila hoxha | Gazeta Koha Jone