Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Po u nxjerrin qumështin e nënës nga hunda, shqiptarët po heqin të zeza nga pala greke në Kakavijë/ Ja sa ka shkuar radha e makinave

Vijon situata kaotike në Kakavijë, ku është krijuar radhë kilometrike e automjeteve të cilat presin të kalojnë pikën doganore.

Situatë kaotike në Kakavijë/ Radha e makinave shkon rreth 20 kilometra

Mësohet se radha e atomjeteve nis nga fshati Jorgucat deri në kufi me Greqinë, rreth 20 kilometra. E gjithë kjo situatë është krijuar prej tamponëve të Covid 19 që u bëhen në pikën e Kakavijës, para se të kalojnë në shtetin fqinj.

Rradhe e gjate makinash disa km ne Kakavije | Droni.al

Stituata e pazakontë në këtë pikë doganore vijon prej tre ditësh ndërsa bëhet me dije se shkak është bërë vonesa e punës nga ana e palës greke.

 

Radhë kilometrike në Kakavije - Tv Klan