Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Po priste autobusin, por e mori para me makinë djali ish-drejtorit të Policisë, kjo është 24-vjeçarja shqiptare që humbi këmbën

Fotoja e vajzës 24-vjeçare, Xhesina Gegës, e cila u përpl as nga 19-vjeçari Jehon Breçani është bërë publike. E reja po priste në stacion të autobusit një shoqe të saj, ndërkohë që u përpl as me makinë nga i riu. Për fat të keq, Gega humbi një këmbë.

Vajza i është nënshtruar një ope racioni në spitalin e Tra umës, dhe aktualisht ndodhet në terapi intensive në gjendje kritike për jetën.

I riu përplasi vajzën e cila po ecte në trotuar, duke i p r erë njërën këmbë e duke i shkaktuar pla gë të rënda në trup dhe fytyrë. Pasi pë rplasi vajzës, Breçani u përplas me një pemë, aq sa e rr ëzoi dhe më pas përfundoi në një mur ku ndaloi.