Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Po kërkon shkarkimin e Metës, bëhet deklarata e fortë: Rama mund të marr 84 mandate dhe do ketë peshë

Kreshnik Spahiu në një lidhje live në Open tha se opozita do futet në parlament dhe në këtë mënyrë ka njohur dhe zgjedhjet.

Rama Takes his War on Media to Albanians' Phones | Balkan Insight

Ai parashikon se deri në shtator 4 aleatë do jenë larguar nga kreu i PD, Basha. Spahiu në Open: Futja në parlament është njohje e rezultatit, këta thonë kolltukun tim e njoh, tëndin jo.

Vijmë në një moment si ai i 2017, sepse PD është rritur fiks vetëm 12 mijë vota në raport me 2017.

Duke filluar deri në shtator, 4 aleatë do i ikin PD, mazhoranca mund të shkojë në 84 mandate dhe qenia e opozitës në parlament s’do ketë fare peshë.