Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Pini këtë pije, ua pastron mushkëritë më shpejt se çdo gjë tjetër, ju duhet…

Të gjithë janë të njohur me rreziqet që vijnë nga pirja e duhanit, e sërisht vazhdojnë të tymosin duke pretenduar se ajo cigare i qetëson.

Policia kap dy thasë me cigare të kontrabanduara – FrontOnline

Nëse prej disa vitesh me rradhë jeni duhanpirës, dëmi që i keni bërë rrugëve respiratore ëstë shumë i madh, por jo i pakhyeshëm. Katrani që ka mbulua cipën e mushkërive mund të shkaktojë dhimbje gjoksi, koll , bronkit e deri në qeliza kan ce rogjene.

Pasi të keni hequr dorë nga cigarja, apo ta keni rralluar këtë të fundit, ju duhet të përshpejtoni procesin e pastrimit të mushkërive duke pirë pijen magjike.

XHINXHER – LËNDË TË PARA PËR INDUSTRINË USHQIMORE

Për këtë recetë, do t’ju duhet: 1 kilogram qepë, 1 rrënjë e vogël xhinxheri, 1 litër ujë, 400 gram mjaltë

Në një litër ujë, shtoni mjaltin dhe vendoseni në zjarr. Kur uji të fillojë të valojë shtoni qepën dhe rrënjën e xhinxherit. (Qepa dhe xhinxheri duhet të jenë të prerë) Shtoni shafranin e Indisë kur përzierja të vlojë sërisht.

Ulni zjarrin dhe lëreni përzierjen derisa të përgjysmohet. Hiqeni nga zjarri dhe pasi të jetë ftohur hidheni në një kavanoz. Kjo pije duhet ruajtur në frigorifer dhe duhet konsumuar nga një lugë në mëngjes esëll dhe në darkë përpara se të hani.

Çfarë i ndodh organizmit nëse hani një qepë çdo ditë ...