Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

PIJA E ÇUDITSHME E CILA ELIMINON TË GJITHA PROBLEMET: Hiqni qafe dhembjet e eshtrave me këtë pije!

Duhet patjetër të provoni këtë recetë, sepse do të mrekulloheni me rezultatet e saj. Kjo metodë është shkëlqyeshme dhe ndihmon në zbutjen dhe eliminimin e dhembjeve të eshtrave.

Nuk jeni të detyruar të shpenzoni para në produkte të shtrenjta. Në të vërtetë, ju nevojiten vetëm dy përbërës të cilët janë uji dhe klururi i magnezit. Ia vlen ta provoni këtë recetë, tranmseton Telegrafi.

Kloruri i magnezit është mineral që sjell ekuilibrin në trup. Po ashtu ndihmon në sekretimin e acideve të urinës që me mbajtjen e tyre mund të sjellin dhimbje të forta në nyja. Sigurisht, se kloruri i magnezit ёshtё pёrgjigjia mё e mirё pёr atё qё kёrkon njё shtese tё nevojshme tё magnezit, si parandalues ose mjekues tё sëmundjeve.

Të mirat e klorurit të magnezit:

Zbut dhimbjen e kokës;
Mbronë enët e gjakut;
Përtërin trupin;
Shton energjinë;
Mbron nga gripi dhe ftohjet;
Përmirëson tretjen;
Ndihmon kundër kancerit;
Zbut ngërçet menstruale;
Mbron nga reumatizmi dhe osteoporoza;
Shton libidonë;
Mbronnga reumatizmi dhe osteoporoza;

Kloruri i magnezit i kristalizuar nxirret kryesisht nga uji i detit, nga ai vjen shija e tij e hidhur, rezulton shumё thithës i lartё i lagështirës sё ajrit dhe shkrihet lehtё nё ujё

Receta:

Vendosni ujë në një enë dhe e vlojeni, por kur të vlojë, e hiqni nga zjarri dhe e lini të ftohet në temperaturë të dhomës. Kur ta ketë arritur këtë temperaturë, i shtoni 33 gramë klorur magnezi pluhur.

Para se të filloni ta merrni ilaçin, duhet ta dini dozën e duhur. Personat që e përdorin duhet të kenë së paku 10 vjet.

Përdorimi:

Personat midis moshës 10 dhe 40 vjeç: vetëm gjysmë gote në mëngjes; Personat midis 40 dhe 70 vjeç: një gotë në mëngjes; Personat nga 70 e më të moshuar: një gotë në mëngjes dhe një në mbrëmje;

Leave a Reply