Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Pas debatit të madh Ilir Shaqiri dhe Alesia Bami takohen: Nuk ia thashë me atë kuptim

Një vit pas momentit tensionues që patën bashkë në ekran, Ilir Shaqiri dhe Alesia Bami nuk kanë asgjë përveçse fjalë të mira dhe vlerësime sot për njëri-tjetrin.

Ishte super e bukur' Habit Ilir Shaqiri: Dikur jam dashuruar me kushërirën  time! - Shqiptarja

Për ata që nuk e mbajnë mend, në qershor të 2021 balerini ishte i ftuar në “Top Arena”, ku u pyet nga Ed Manueshi se çfarë kërcimi do i shkonte Alesias.

Pa hezitim, Iliri përmendi ‘d irty-dancing’ gjë që nuk u prit mirë nga moderatorja e cilia tha: “Ky di rty-dancing nuk ka lidhje me mua në fakt sepse kam mbaruar një shkollë profesionale baleti dhe mund të kërceja më mirë diçka neo-klasike se një di rty-dancing.”

Të gjendur sërish përballë një vit pas kësaj situate, Iliri dhe Alesia treguan se e gjitha ishte keqkuptim. Madje, Alesia u shpreh se Iliri është lider, fjalë pak dhe me karakter të fortë.

“Patëm një g ricje të vogël, nuk u kuptuam shumë mirë me atë di r ty-dancing. Por, gjithçka shkoi shumë mirë më pas. Për Ilirin dua të them se ka natyrë lideri, teksa e sheh dhe është shumë fjalë pak dhe me karakter të fortë. Më pëlqejnë shumë njerëzit fjalë pak dhe vepra shumë”- tha Alesia në ‘E diell’.

Jam shumë nevrike”/ Alesia Bami tregon a do hynte në BB VIP - Bota Sot