Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Parashikimi i motit/ Ja sa gradë ulen temperaturat dhe kur nisin reshjet e shiut

Dita e mërkurë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura.

Reshje shiu me intensitet të ulët në jug dhe lindje të vendit kryesisht në orët e mesditës, lokalisht në juglindje reshjet marrin karaketer shtrëngatash por në intervale të shkurtëra kohore.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri 8m/sek, e hera-herës pergjatë vijës bregdetare veriperëndimor dhe zonave luginore në veri të vendit era fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 4°C deri në 16°C

zonat e ulëta 10°C deri në 20°C

zonat bregdetare 12°C deri në 20