Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Pala greke s’ka lëshuar: Shqiptarët në Kakavijë kanë fjetur në rrugë ose makina, ku është Cakaj dhe Rama?

Pavarësisht kërkesës së ministres Olta Xhaçka, pala greke ka vendosur që udhëtarët e bllokuar në Kakavijë të qëndrojnë një tjetër natë në makinë ose në rrugë.

VIDEO/ Sh.përthejnë shqiptarët në Kakavijë, protestë, ja mesazhet ...

Pala greke duket se nuk ka rënë dakord me ministren Olta Xhaçka dhe ka mbyllur pikën kufitare në orën 22:00 duke i lënë qytetarët të kalojnë një tjetër natë në makinë.

Pasditen e sotme, ministrja e Mbrojtjes tha se kishin biseduar për të shtyrë punën përtej orarit zyrtar, por mesa duket Greqia do vazhdojë me të njëjtat rregulla.

Radhë kilometrike në Kakavijë, makinat arrijnë deri në Jorgucat ...