Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

O Zot ç’qe kjo? Hëngrën breshkë të gatuar, 19 veta humbin jetën/ 9 prej tyre ishin fëmijë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Madagaskar, ku 19 persona kanë humbur jetën pasi kanë ngrënë mish breshke.

How to Cook Turtle Steam | Village Foods | Food, Turtle, Cooking

Mediat e huaja bëjnë me dije se mes tyre janë edhe 9 fëmijë. Gjithsej 34 persona u shtruan në spital.

Sipas autoriteteve shëndetësore të vendit breshka me shumë mundësi ka ngrënë një algë dhe peshq të tjerë, të cilat nga nëntori në mars mund të bëhen to ksike. Pol ic ia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.