Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

O sa emocione të rralla/ Doktoresha shqiptare shtatzënë publikon foton nga spitali: Po punojmë bashkë që të largohet Covid-19!

Doktoreshë Krisli Serani i prek të gjithë me një foto publikuar nga Infektivi i QSUT.

E veshur gjer në dhëmbë, doktoresha mban me dorë barkun e saj të rrumbullakosur dhe shkruan “sepse ne punojmë bashkë këtu”.

E ka fjalën për djalin që po pret dhe është në javët e fundit të shtatzënisë. Por doktoreshë Krisli nuk e ka lënë punën mes të sëmurëve me Covid.

Filtri i parë për COVID-19, çadra në QSUT për kontrollin e ...

Miqtë e urojnë për sakrificën dhe i kërkojnë të jetë e kujdesshme, sepse “kur të tjerë nuk pranojnë të punojnë as si roje te infektivi, doktoresha po e bën këtë me kurajo të jashtëzakonshme për dy vetë”.

Krisli, do të jetë kështu doktoresha që deri në momentin e fundit para lindjes, përjetoi gjithë emocionet e sëmundjes që po përhapet me shpejtësi, dhe në postimet e saj, u kërkon të gjithëve të jenë të kujdesshëm.

Top News - Emergjenca nga Covid-19/ Qeveria kërkon hua 16.2 mln ...