Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

‘O populli im…! Merrni një dru dhe q****i motrën’/ “Shpërtheu” ndaj Ramës, spikerit nga Amerika i shkëputet lidhja me Metën, ‘trembet’: Thamë mos bëri ndonjë gjë kryeministri o plak

Presidenti Ilir Meta, ka dhënë një intervistë për emisionin “Novia Media”, ku edhe ka folur për situatën e koronavirusit në Shqipëri.

Gjatë intervistës me gazetarin Arian Asimi, lidhja me kreun e shtetit Ilir Meta, u shkëput për disa minuta, ku presidenti nuk mund të dëgjonte se çfarë thuhej në studio. Problemi teknik ka “trembur” gazetarin, i cili menjëherë mendoi se kryeministri Edi Rama kishte gisht.

“Meta më dëgjoni? Se “for some reason” u shkëputëm për pak. Thamë mos bëri ndonjë gjë kryeministri o plak, ku nuk më shkon mendja mua. Ti firmose një ligj, ai të pa këtu mori në telefon dhe tha uljani çik,”-tha Asimi.

Disa ditë më parë, Asimi i ka kërkuar popullit që të ngrihet për të rrëzuar Ramën, pasi ndryshe situate ekonomike do të përkeqësohet, ndërkohë që bën thirrjen nuk i kursen as shprehjet tipikë shqiptare.

Leave a Reply