Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

“O moj Shqypni, e mjèra Shqypni”, deputeti reciton në Kuvend dhe bën gáfën e madhe (VIDEO)

Seanca e sotme e Kuvendit është shoqëruar me debate të shumta. Ndërkohë deputeti i ardhur nga radhët e PD, Ervis Meçoka bërë një gafë teksa po fliste në foltoren e Kuvendit.

Rudina Hajdari shpërtheu me tone të ashpra në Kuvend, Spiropali i përgjigjet ‘flákë për fláakë’: Kërkesa e opozitës vjen era myk! Ata kanë qenë ca trushpëlarë!
Ai ka recituar disa vargje të ‘O Moj Shqypni’ duke thënë se e ka shkruar Gjergj Fishta.

Mirëpo këto vargje që çdo shqiptar i di përmendësh, i ka shkruar Vaso Pasha (Pashko Vasa).

Leave a Reply