Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Numri jetëve të humbura nga tërmeti 7 ballë në Turqi rritet, janë regjistruar edhe lëkundje të tjera: S’ka paqe!

Ndërsa kërkimet vazhdojnë nën rrënojat e tërmetit në Turqi, numri i personave që kanë humbur jetën ka arritur në 12.

Tërmeti në Izmir/ Dyfishohet numri i viktimave në Turqi, mbi 400 të plagosur - Top Channel

Ndërkohë, Agjencia e Menaxhimit të Kata strofave pranë Ministrisë së Brendshme të Turqisë, bëri me dije se numri i të pla gos urve është shtuar dhe ka arritur në 419.

Në deklaratën e bërë nga AFAD, u tha se kishte 107 paslëkundje, 21 prej të cilave ishin me madhësi 4 rihter. Në vitin 1999 në Izmir rreth 17 mijë persona humbën jetën nga një tërmet i fuqishëm.

Rrafshohen 7 godina nga tërmeti i fuqishëm në Turqi. Deti vërshon në Izmir, mediat italiane japin alarmin për cunam në Mesdhe (VIDEO) - InfoShqip.com