Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Nuk respektoi masat kundër Covid-19, Ministri Klosi merr gjobën me vlerë disa miliona lekë

Ministri i Turizmit Blendi Klosi është g job itur me 5 milionë lekë të vjetra për th yerje të masave anti-covid. Policia e Beratit e ka gjo bit ur ministrin pasi ka organizuar një takim në kund ërshtim me masat anticovid.

Image result for blendi klosi

Po ashtu, me 1 milionë lekë të vjetra u gj obit edhe pronari i biznesit që lejoi organizimin e takimit në ambientet e biznesit të tij.

Kujtojmë se një ditë më parë me 5 milionë lekë është gjo bitur edhe ish-deputeti i LSI Endrit Braimllari pasi kishte organizuar një takim elektoral në ambientet e një biznesi në Maliq.

Po ashtu, gjo ba kanë marrë edhe dy administratorë lokaleesh në Divjakë pasi lejuan zhvillimin e takimeve elektorale nga përfaqësues të PD-së.

Image result for blendi klosi