Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Nuk duhet kurrsesi ta pini këtë, sidomos nëse jeni mbi 35 vjec : Ja pregatitja natyrale e cila e zëvendëson atë në mënyre të

Keni patur shpesh dhimbje koke apo dhimbje të muskujve dhe ajo që ju ka shkuar në mendje ka qenë: Ibup rofeni?

Epo, kjo është një që e zakonshme që të gjithë e bëjmë, pasi ky il’aç përshkruhet nga mjekët si një medi. kament për trajtimin e të gjithë llojeve të sëm. undjeve. Në të vërtetë, ibup rofeni u krijua për të lu. ftuar dhimbjen.

Nëse asnjë mjek nuk ju ka folur për rrez iqet që ibup rofeni jep në shëndetin tuaj, më poshtë ne po jua rreshtojmë të gjitha:

Ibup rofeni dëmton veshkat në mënyrë progresive. Personat mbi 35 vjeç janë ata që duhet të jenë më të kujdesshëm gjatë marrjes së këtij il’açi ose të përpiqen ta shmangin atë.

Por çfarë il’açi tjetër mund të merrni për të trajtuar dhimbjet? Ka shumë mjete natyrale me të cilat mund të lu. ftoni në mënyrë efektive dhimbje të tilla si ato muskulare ose ato në kokë.

Ky artikull do t’ju prezantojë me një il’aç natyral që në përbërje të tij ka shafranin e Indisë, të cilin ju mund ta përdorni në mënyrë të përkryer si zëvendësues të il’açeve farmaceutike.

Nuk ka ndonjë efekte anësor për shëndetin dhe siguron efektivitet të menjëhershëm.

Shihni më poshtë se si mund ta përgatisni atë:

Përbërësit:

– Një lugë e madhe pluhur me shafran Indie,

– Një limon të shtrydhur,

– Pak mjaltë (gjysmë filxhani) ,

-Çaj të ngrohtë (më pak se një gotë).

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene. Ky shurup i fuqishëm natyral do t’ju ndihmojë të eliminoni të gjitha dhimbjet e trupit. Konsumojeni 3 herë në ditë.

Leave a Reply