Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Njeriu që bëri shumë të mira për shqiptarët i rrënuar nga ajo që po ndodh në Amerikë, rrëqeth me thirrjen: Ju lutem ndaloni po na shikon bota

Presidenti në detyrë Donald Trump u bëri apel protestuesve të shkojnë në shtëpi, menjëherë pasi Joe Biden doli në një konferencë dhe i bëri apel këtij të fundit për tu bërë thirrje protestuesve që të tërhiqen.

Biden defeats Trump to win White House, NBC News projects

Me thirrjet “Duam Trumpin” demonstr esit, që kundërshtojnë rezultatin e zgjedhjeve, pus htuan korridoret e Kongresit ku gjendet Dhoma e Përfaqësuesve dhe senatit, teksa ligjvënësit u ev aku uan në një vend të sigurt.

Dhe përgjigjja e Trump ishte e menjëhershme. Me anë të një video mesazhi, presidenti apeloi që protestuesit të shkonin në shtëpi. Kurse Biden ka thënë se është i tr onditur dhe se bota po shikon se çfarë po ndodh dhe ky nuk është aspak një shembull i mirë.

Më tej tha:

Po na shikojnë fëmijët, mendoni për ta…. Zoti e bekoftë Amerikën. Zoti e ruajtë Amerikën.”