Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Nënën e humbi nga sëmundja e keqe, Robert Berisha merr vendimin rrëqethëse: Nëna nuk ikën në parajsë nëse nuk….

Dy ditë më parë Robert dhe Patris Berisha humbën nënën e tyre. Kanë qenë vetë vëllezërit ata të cilët nëpërmjet llogarive të tyre në “Instagram” kanë bërë lajmin publik.

Robert Berisha, who did not trust the coronavirus, is quarantined - Showbiz dhe TV

Së fundmi Roberti në “Instastory” ka shpërndarë një shprehje mjaft prekëse, për nënën e tij, ku thotë se edhe pse nuk është fizikisht pranë tyre, shpirti i saj vijon të jetë aty.

“Nënat nuk shkojnë në parajsë kur vd esin. Ato marrin një leje speciale nga Zoti për të qëndruar pak më gjatë rrotull dhe për të parë fëmijët e tyre, pa pasur rëndësi se çfarë ka ndodhur mes tyre në jetën e tyre të shkurtër të vde kshme”– shkruhet në shprehjen që ka shpërndarë Roberti.

Pas humbjes së nënës, Roberti nuk do të paraqitet në emisionin e tij “Robi plaket kur don vet” , deri më 21 shkurt dhe deri atëherë, do të transmetohen “Best Of”.