Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Nëna nuk kujdesej si duhet për të, vajza 2 vjeç filloi të kishte të vjella në ngjyrë rozë dhe dha shpirt/ Do qani kur të lexoni çfarë i ndodhi

Shumë ak sidente mund të ndodhin në shtëpi me fëmijët e vegjël. Një vajzë e vogël vetëm dy vjeçe ka humbur jetën vetëm sepse nëna e saj nuk u kujdes si duhej për të.

vajzë që po vdes

Arietta-Grace Barnett vetëm dy vjeçe humbi jetën pasi piu nga detergjentin që përdorej për pastrimin e tualetit. Më pas e vogla nisi të kishte të vjella në ngjyrë rozë.

Nëna e çoi me urgjencë në spital dhe mjekët menduan se ajo u qetësua, por dy ditë pasi doli nga spitali ajo dha shpirt.

Kur mjekët panë që situata e saj po përmirësohej, Arietta ishte në gjendje të kthehej në shtëpi për t’u rikuperuar. Por pas dy ditësh ajo nisi të kushte të vjella sërish dhe kaloi në a rrest ka rdiak.

Ajo që i ka sh okuar më shumë mjekët është se përse të vjellat e vajzës ishin në ngjyrë rozë, kur pastruesi i talualetit që ajo piu ishte në ngjyrë blu.

Kjo nuk është hera e parë që ndodh një ngjarje kaq e rëndë. Më parë një vajzë tjetër e vogël ka humbur jetën sepse gëlliti një bateri.

Burimi: BBC/ Përktheu dhe përshtati: Revista Ora.

arietta2