Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Në Shqipëri është këngëtare, por nuk do e besoni dot se çfarë pune bën Albërie Hadërgjonaj në Amerikë

Prej vitesh këngëtarja shumë e dashur për publikun, Albërije Hadërgjonaj është zhvendosur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Si për çdo shqiptar, edhe për Albërien fillimet nuk kanë qenë të lehta.

Alberie Hadërgjonaj bëhet gjyshe në moshën 40-vjeçare

Por sot Albëria përpos këngëtare punon edhe si agjente shitjesh. E ftuar në emisionin “Oxygen Show”, këngëtarja tha se aktualisht punon si agjente shitjesh, së objekteve, tokave dhe po mendon që të hapë agjencinë e saj në SHBA.

“Kur jam zhvendos në Amerika kam punuar si dado, kam pastruar shtëpia, kam bërë gjithçka për të mbijetuar në një vend tjetër”, ka treguar më parë Albërija.