Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Mos thoni nuk e treguam! “Dieta e Hudhrës”, Vetëm 3 Lugë dhe Dhjami Zhduket Komplet

Yndyra e akumuluar rreth barkut është shumë e vës htirë për t’u elem inuar, veçanërisht kur nuk gjeni mënyrat e duhura.

Dietat janë një ndihmesë shumë e madhe, aktiviteti fizik poashtu, por ka edhe mënyra të tjera shumë të dobishme.

Përzierja me të cilën do t’ju njohim është njëra prej tyre, më e fuqíshmja e të gjitha kohërave.

Nëse doni të kujdeseni vërtetë për shëndetin tuaj, duhet ta konsumoni atë çdo ditë.

Me vetëm 3 lugë në ditë nga kjo përzierje, ju do të humbni peshë dhe do të ulni kolesterolin.

Ajo që është më e dobishme është fakti se kjo dietë, përmban hudhër dhe verë e kuqe.

Vetitë:
Hudhra pastron gja kun tuaj nga tok sinat, përmirson funksionimin e organeve tuaja dhe forcon sistemin imunitar.

Vera e kuqe është një burim i shkëlqyer i resveratrolit, një antio xidant i fuq ishëm dhe agjent anti-inf lamator që mund të paran dalojë mp iksjen e gja kut që është shpesh shk aku kryesor për sëm undjet e ze mrës ose go ditjet në tru.

Kjo përzierje rrit metabolizmin tuaj dhe nxit humbjen e peshës, duke elem inuar edhe depozitat më të dë mshme nga indet tuaja.

Përbërësit:

12 thelpinj hudhër.

gjysmë litër verë të kuqe.

Përgatitja:
Qëroni thelpinjtë e hudhrës dhe vendosini ato në një kavanoz.

Hidhni mbi të edhe verën e kuqe dhe lëreni përzierjen mënjanë për rreth 2 javë.

Tundeni kavanozin herë pas here çdo ditë dhe pas 2 javësh kullojeni atë, duke e transferuar në nëj shishe qelqi të errët.

Pini nga kjo përzierje 3 lugë gjelle gjatë ditës për një muaj rresht.

Bëni një pushim rreth 6 muaj dhe më pas mund t’a përdorni atë sërish.

Leave a Reply