Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Mjeku Pipero, jep mesazhin e rëndësishëm për shqiptarët: Në det shkoni dhe përfitoni nga dielli por…

Mjeku Pëllumb Pipero ka komentuar debatin e madh që është hapur me fillim e sezonit turistik në lidhje me një menaxhim më mirë.

Ne po shohin vetëm majën e ajsbergut'/ Mjeku Pëllumb Pipero bën ...

Për mjekun Pipero, kufizimet nuk janë të nevojshme për sa kohë që njerëzit ndërgjegjësohen dhe zbatojnë rregullat e thjeshta të vendosjes së maskës, distancimit dhe higjienës.

“E gjithë bota është në një varkë të madhe. Të gjithë na ka në dorë maska kudo që jemi. Të gjithë kanë të njëjtat rregulla. Nëse i respektojmë këto masa nuk duhet të kemi f rikë që bashkëkombasit tanë të vijnë këtu.

Koronavirusi, Pellumb Pipero: Shenjat qe nuk duhet te neglizhoni ...

Por duhet t’i këshillojmë që nëse kanë shenja të mos nisen. Të tjerët mos i kufizojmë pasi përfitojnë shumë nga deti dhe dielli”.

A mund të përhapet nga buka dhe ushqimet e tjera Coronavirusi ...