Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Mjekja ta prek shpirtin për të riun me Covid-19 që i dha fund jetës në spital: Kush do ta puth nënën tënde tani o Xhino?

Mëngjesin e së enjtes një 29-vjeçar është he dhur nga kati i tretë i spitalit Shefqet Ndroqi.

I dha fund jetës tragjikisht/ Ky është i riu që u hodh nga kati i ...

I riu Xhino Koca ishte i shtruar prej 4 ditësh në spital dhe sipas stafit të “Shefqet Ndroqi”, ai po kurohej nga koronavirusi dhe gjendja e tij ishte stabilizuar. Shkak i v.etëfl.ijimit të tij mund të jetë bërë gjendja psikologjike e rën.duar e 29-vjeçarit.

Ky është 29-vjeçari që u hodh nga kati i tretë i Sanatoriumit ...

Nëna e 29-vjeçarit është një stiliste mjaft e njohur në Durrës Lira Koca. Këtë e ka zbuluar mjekja Lida Shosha, e cila është një mikeshe shumë e afërt me të. Përmes një postimi ajo shprehet e tronditur për vdekjen e Xhinos në lule të rinisë.

Shënimi i plotë:

“Nuk kam fjale ngushellimi, per ty, e dashura, e embla, e hareshmja, e gezuara, njeriu me i bukur qe njoh ne ket dynja, Lira Koca Buda, per kete tr.agjedi te k.obshme. Ketu, Fjala humbet kuptimin e saj, vendin e ze loti i shpirtit. Largimi i Xhinos ne lule te jetes, i engjellit tend te bukur, na ka tro.ndit pa mase. Te Zotit jemi, tek ai do shkojme.

I dha fund jetës tragjikisht/ Ky është i riu që u hodh nga kati i ...

Por Zoti im, kaq shume e deshe kete engjell , qe e shkepute nga duart e nenes qe e riti me shume dashuri birin e saj? Kush do e puthe ne mengjes, kush do i uroje naten e mire, off medet kjo jete e padr.ejte, qo.fsh ma.llkuar, kovid-kolere. O Zot, jepu force ta perballojne ket dhi.mbje, tragjike te madhe. I bukuri i dheut o Lira ,Xhino engjelli ne zemren tende perjete”

Mjekja e njohur shënim prekës për 29-vjeçarin që u vetëvra: Qofsh ...