Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Milaim Zeka bën për ujë të ftohtë politikanët: Në Francë testi për Covid-19 bën 10 euro, kurse ju talleni me djersën e shqiptarëve e keni çuar….

Gazetari dhe ish deputeti Milaim Zeka ka postuar çmimin e testit të koronavirusit në Francë, që është vetëm 10 euro. Zeka bën paralele me gjendjen rreth çmimeve në Kosovë dhe Shqipëri.

Arrestohet deputeti kosovar Milaim Zeka - Rilindja Demokratike

Postimi i plotë:

Shikoni se sa kushton testi per Covid19 ne France?

Nuk ka qeveri, njereze, kompani ne ndonje vend tjeter te botes qe luajne me tra gjedine e vendit te vet, sikurse ne. Hop pandemia, rje pe popullin. Kete e kam kaluar me njerezite e familjes time gjate ketije muaj. Dhjetera kontrolle kot. Diag noza tu rpi. Rentgen pas rentgeni, 100 euro seicili.

Shikoni ne France: Testi per Covid, 10 euro, ndersa recepti dy eshte rekomandimi dhe kontrolli mjekesor. Ketu te ne dhe ne Tirane, prej 200 deri ne 2000! Ani bre, meshoni, po cullak keni me shku ne ate bote. Askush nuk do ju mbeshtjelle me pare, bre…!!!

Milaim Zeka: "Kush është Xhevdet (Ibrahim) Mazrekaj, botuesi i gazetës  “BotaSot”?! - Mekuli Press