Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Mezi mbajti lotët/ Gilberta tregon historinë e saj: Ai i ngjante Ilirit fizikisht, iku nga Shqipëria pas dy muajsh marr vesh që dha shpirt nga sëmundja e ligë, kam mall

Gilberta është një nga figurat më të përfolura të ”Për’puthen” plus 40. Por së funmdi ajo ka treguar një histori shumë të hidhur.

Gilberta i rrëmben Lindës Ilirin? - Përputhen +40, 13 Mars 2021 - YouTube

Ajo ka treguar se ka pasur një histori të bukur me dikë që nuk jeton më. Gilberta duke mbajtur lotët tregoi:

Kujtimet e bukura gjithmonë lënë shenjë nga pas. Nisi një njohje në ashencor dhe nuk mendoja se do ishte kaq e fortë. Ka qenë platonike si marrëdhënie. Në momentet që gjërat do shkonin ndryshe, ai largohet nga Shqipëria. Mendova se u shkëput nga mua. Më vonë pas dy muajsh mësova se kishte ndërruar jetë nga ka nceri. Iliri i ngjan fizikisht. Kam mall kur e kujtoj.”

Arjani e pyeti se sa vite kishte kjo histori dhe Gilberta tha 10 vite.

Gilberta flet prapa krahëve të Ilirit, në takim me të – Përputhen +40, 27  Mars 2021 - YouTube