Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Merr frymë Shqipëria/ Ulen rastet me koronavirus, ja sa u regjistruan

Ditën e sotme kanë humbur jetën nga koronavirusi dy shqiptarë të tjerë nga koronavirusi.

Gjithashtu, mësohet se në 24 orët e fundit është ulur numri i rasteve ditore, ku raportohen vetëm 45 të infektuar.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 21 raste në Tiranë, 10 në Shkodër, 4 në Elbasan, nga 3 raste Delvinë, Kurbin, nga 1 rast në Krujë, Kukës, Lezhë, Sarandë.

Në spitalin infektiv ndodhen të shtruar 71 pacientë. Në 24 orët e fundit janë shëruar 57 qytetarë.