Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Mediet gjermane publikojnë detajet/ Ky është shqqiptari nga Gjakova që u möri jetën dy fëmijëve

Një ngjarje e rëndë t ronditi dje Gjermaninë, ku një 44-vjeçar vr au me armë dy fëmijët e tij, pla gosi gruan dhe më pas vr au edhe veten.

Sipas mediave gjermane dyshohet se familja ku ka ndodhur ma sakra është nga Kosova. Bild.de raporton se Flamur R. ka qëlluar dy fëmijët e tij, 11 dhe 13 vjeç, si dhe gruan, ndërsa në fund që lloi edhe veten.

Ai dhe dy fëmijët kanë vde kur në banesë, kurse gruaja është në gjendje të rëndë në spital.

Policia gjermane është njoftuar rreth orës 23:00 dhe ka gjetur fëmijët pa shenja jete në shtëpi. Në vendngjarje ka ndërruar jetë edhe babai 44-vjeçar, ndërsa gruaja 38-vjeçare, është dërguar në spital e plagosur rëndë. H etuesit nuk kanë dhënë shumë detaje në lidhje me këtë rast, madje as kombësinë e vik timave.

Mbeten mister arsyet që kanë çuar Flamur R, drejt kryerjes së kësaj masakre në familjen e tij. Mediat kosovare kanë raportuar se familja është nga Gjakova, por kjo mbetet për t’u konfirmuar.