Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Mediat gjermane shkruajnë për të riun shqiptar: Shembull gjeti portofolin me 7 mijë euro dhe e ktheu, janë të rrallë!

Taulant Baftjaraj nga Sopia e Suharekës, që jeton në Esslingen të Gjermanisë është bërë temë e medieve gjermane.

I kthen portofolin me 1400 euro të zotit, pronari “i vë parajsën në duar”  djalit në Ksamil | Portali Shqiptari.Net

Arsyeja se pse mediet gjermane po shkruajnë për gjestin e tij human është se ai ka gjetur një kuletë me dokumente dhe me 7 mijë euro brenda saj. Taulanti kuletën e ka dorëzuar në policinë gjermane.

Taulanti kishte ikur nga Kosova gjatë vitit 2014, e njohur ndryshe si vala e ikjeve të kosovarëve drejt vendeve evropiane duke tentuar të gjejnë punë e të përmirësojnë jetën e tyre.

20-vjeçares shqiptare i humbet portofoli me euro dhe dokumete, 17-vjeçari  Italian ia dorëzon në polici – FaxWeb