Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Më të bukura se divat botërore, ato ishin bukuri natyrale: Ja aktoret më të bukura shqiptare

Një ndër aktoret më të kërkuara nga regjisorët e asaj kohe ishte padyshim Roza Anagnosti. Aktorja e shumë filmave shqiptarë përpos aftësive të saj në fushën e kinematografisë, spikati gjithashtu për tiparet.

E njihnit djalin e aktores Eva Alikaj? E ëma ka treguar jetën me Xhinon jashtë Shqipërisë - Showbiz

Dhe kush më mirë se kjo foto e saj e viteve të fundit e provon këtë. Ato mollëza kanë mbetur po ashtu. Të larta dhe gjithë hijëshi!

Mollëzat e Tinka Kurtit nuk mund të të shpëtojnë kurrsesi. Të ngritura, natyrale dhe në harmoni me çdo tipar tjetër të saj.

Me shumë gjasa të gjithë aktoren e njohim ndryshe si ‘Elsa’, personazhin e famshëm tek filmi Pallati 176-të. Mollëzat e kapërcyera harmonizoheshin perfekt me fytyrën e imët të aktores.

Antoneta Papavli. Që nga koha kur është shkrepur kjo foto kanë kaluar shumë dekada dhe sërish nuk ka asgjë që mund të fshehë mollëzat e aktores së pavde  kshme.

Roza Anagnosti (1943) | Aktoret Shqiptare

Tinka Kurti: Sa të jem gjallë për popullin tim do të merrem me kinematografi (VIDEO)