Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Më në fund pak qetësi për Shqipërinë, ulet numri i rasteve të reja me koronavirus: Lajm i mirë më në fund

Është rënduar situata e koronavirusit në Shqipëri. 6 qytetarë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit ka bërë të ditur ministria e Shëndetësisë.

Koronavirus, shkon në 6 numri i viktimave në Shqipëri, vdes 71-vjeçarja –  A2 CNN

Ndërkaq, raste e reja janë 93. Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 227 të shëruar, 93 raste të reja dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit

Dr. Flutura Beqo

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon për situatën epidemiologjike në vend.

Sot është shënuar një numër rekord të shëruarish. Janë 227 qytetarë që e kanë fituar betejën më sëmundjen në 24 orët e fundit, duke e cuar në 5441 të shëruar që nga fillimi i epidemisë.

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 812 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 93 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 42 raste në Tiranë, 7 në Fier, 6 në Lushnje, 5 në Malësi e Madhe, nga 4 raste në Shkodër, Durrës, Korçë, Mirditë, 3 në Kavajë, nga 2 raste në Elbasan, Has, Vlorë, Librazhd, Gjirokastër, nga 1 rast në Devoll, Kamëz, Mat, Përmet.

4 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, shkon në 6 numri i të prekurve  – A2 CNN