Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Më në fund një lajm i mirë për Shqipërinë! Ulet numri i rasteve të reja me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nuk e kanë fituar betejën me Covid tre qytetarë.

Koronavirus, shkon në 6 numri i viktimave në Shqipëri, vdes 71 ...

Ka ndërruar jetë një 56 vjeçar dhe një 76 vjeçar nga Tirana me disa bashkëshoqëruese dhe një 90 vjeçar nga Elbasani, të shtruar në dy spitalet Covid.

Në 24 orë ka pasur më pak raste pozitivie se ditët e fundit, ku janë shënuar 79 të infektuar, 56 prej tyre vetëm në Tiranë.

Në Shqipëri janë regjistruar 29 raste të reja me koronavirus, prej ...

115 pacientë janë shtruar në spitalet Covid, 16 në terapi intensive dhe 5 të intubuar. Mirela Cami-Instituti i Shëndetiti Publik:Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon rreth situatës së COVID19 në Shqipëri në 24 orët e fundit. Kanë vijuar testimet për personat e dyshuar të prekur me Covid19 dhe vazhdon puna intensive e epidemiologëve në terren për gjurmimin aktiv të rasteve.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju rikujton të përdorni maskën kudo në ambientet e mbyllura dhe në çdo ambient publik ku nuk mund të ruani distancën. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në dy spitalet Covid, një 56 vjeçar dhe një 76 vjeçar nga Tirana me disa bashkëshoqëruese dhe një 90 vjeçar nga Elbasani.

Në Shqipëri rritet në 55 numri i rasteve me koronavirus