Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Me ne fund : Kura ideale me 3 perberes te cilet gjenden ne kuzhinen tuaj per sherimin e Nervit Shiatik

Personat që vuajnë nga ky problem përjetojnë një ndjesi shpimi gji.lpë.rash apo dhe dhi.m.bje, por ndodh që dhimbjet të bëhen më të forta duke i penguar ata të kryejnë punët e tyre të përditshme. Dhi.mbjet e nervit shiatik shkaktohen kur ka ac.arim të këtij nervi.

Dhimbja mund të jetë shumë intensive dhe mund të zgjasë për disa ditë.

Ajo mund të fillojë me pjesën e pasme për të arritur më pas në njërën prej këmbëve. Kjo ndonjëherë arrin deri edhe tek gishtërinjtë e këmbës. Aca.rimi i nervit shiatik vjen si pasojë e një hernie diskale, sin.dro.mës Piriformis, thyeje e legenit apo edhe nga tu.mo.ret.

Qumësht me hudhra

Qumështi me hudhra është një il.aç natyral me veti të shumta shëndetësore, dhe veçanërisht efektiv në lehtësimin e dhim.bj.eve siç është ajo e nervit shiatik. Ky trajtim alternativ mund të ndihmojë në uljen e inflamacionit në nervin shiatik.

Punon si një qetësues për të reduktuar këtë pro.blem të bez.dis.shëm i cili ju pengon të bëni një jetë normale.

Përbërësit

4 thelpinj hudhër

200 ml qumësht

1 lugë çaji mjaltë

Përgatitja:

Grijini thelpinjtë e hudhrës im.tësi.sht, në një formë të tillë të ngjashme me erëzat.

Qumështin shtojeni një një tenxhere të vogël dhe ngroheni në një temperaturë të mesme dhe në të shtoni edhe hudhrën e grirë.

Përziejeni atë për disa minuta dhe lëreni të vlojë.

Më pas në të shtoni edhe një lugë çaji mjaltë për t’i dhënë më shumë shije.

Për të marrë rezultate të mira me këtë trajtim, rekomandohet të pini 200 ml qumësht dhe hudhra çdo ditë dhe ju lutemi mos harroni te na ndihmoni te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte .