Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Mbi 83 mijë vota të pavlefshme, vjen reagimi i fortë i Presidentit Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me 83 mijë votat që u konsideruan të pavlefshmë gjatë numërimit. Në një postim në rrjetin social ‘Facebook’, Meta kërkon rinumërim të fletëve të votimit, pasi sipas tij kjo duhet për të rritur besimin e qytetarëve të cilët shpehën vullnetin e tyre më 25 prill. Teksa ka bërë një krahasim të shifrave të zgjedhjeve të kaluara, kreu i shtetit shkruan se duhet kthyer besimi te liria e votës.

Albanian President Claims Country Avoided 'Soros Destabilisation Plot' |  Balkan Insight