Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Mbante motrën e pajetë në shtëpi dhe kërkoi t’i jepte fund edhe jetës së saj, Blerta Josifi i shpëton rrezi kut

34-vjeçarja Blerta Josifi që u gjend në gjendje të rëndë për jetën mbrëmjen e djeshme në banesë krah motrës dhe nënës së vde kur ka dalë jashtë çdo rreziku për jetën pas shtrimit në spital.

Pas shtrimit në QSUT ku iu bënë të gjitha ekzaminimet, Blerta u transferua në spitalin Ps ikiatrik dhe gjendja e saj aktualisht është më e qetë.

Zhaneta Josifi, 56-vjeç dhe e bija, Anisa, 30 vjeçe u gjetën pajetë në banesën e tyre, ndërsa Blerta, 34 vjeçe është dërguar në spital në gjendje të rë ndë, që paraprakisht dyshohet të jetë shkaktuar për shkak të mungesës së ushqyerjes së saj.

Mësohet se pavarësisht gjendjes së saj të rëndë, Blerta u ka komunikuar shkurtimisht grupit hetimor këto fjalë:

Se keni idenë çfarë kaluam ne për të fituar ringjalljen.

Policia raporton se bëhet fjalë për vetëfli jim pasi në trupat e viktimave nuk janë gjetur shenja dh une.

Për të nxjerrë kohën ekzakte të vdekjes së Anisës do duhet kohë pasi trupi i saj u gjet i deko mpozuar deri në 50%.