Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Mbani lotët! Ia shkatërroi shtëpinë tërmeti, qeni nuk lëviz nga vendi rri pranë tullave: Ruan shtëpinë që kishte dikur

Tërmeti në Kroaci shk aktoi një tr agjedi, pasi la pas 5 të vrarë dhe mbi 20 të p la gosur. Shtëpitë u shka të rruan, duke lënë vetëm grumbuj tullash. Jeta e tyre e mëparshme tashmë ka ndryshuar.

Tërmet shkatërrues në Kroaci, ka të vdekur dhe të plagosur, gjysma e  Petrinjës e rrënuar - Insajderi

Shumë nga familjet kroate e kaluan natën në natyrë dhe pa një çati mbi kokë. Në televizion kroat filmoi një skenë të trishtueshme në një fshat.

Në mesin e njerëzve që kaluan natën jashtë, ishte edhe një qen që qëndronte i shtrirë mbi një grumbull tullash.

Gjatë transmetimit ata thanë se ai po ruante shtëpinë e tij të dikurshme. Pronari i qenit është Tomislav Suknaić, një fermer.

Zagrebi goditet nga një tërmet i fortë në kohë të rëndë - KOHA.net