Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Luana Vjollca në prag të martesës me biznesmenin nga Kosova? Nisin zërat se po bën gati dasmën

Ky është viti i Luana Vjollcës. Pasi moderatorja mbylli një sezon të suksesshëm të “Shiko kush Luan”, duket se tashmë po i kushton më shumë vëmendje planeve të tjera.

Nuk do ta njihni! Luana Vjollca i habit të gjithë, bën ndryshimin që nuk  pritej (FOTO) - Fast News Albania

Ashtu si vetë ajo na ka zbuluar me copëza nga postimet në rrjetet sociale, ajo po punon për këngën e saj të rradhës.

E duke njohur tashmë projektet që ajo lançon, dihet që shumë shpejt kënga do të shndërrohet në hitin e verës. Por duket se edhe kaq nuk mjafton.

Ditë të arta Luana po shijon edhe në jetën e saj private. Prej vitesh në një marrëdhënie me Krenar Çoçajn, dyshja duket se më në fund ka gjetur gjuhën drejt martesës.

Dyshja ësht ënjë ndër çiftet më të pëlqyera, por edhe më hermetike në shoëbizzin shqiptar, duke preferuar që ta mbajnë lidhjen sa më diskrete, madje mundësisht duke e shijuar lirshëm vetëm jashtë kufijve të Shqipërisë, por prapë në rrjetet sociale nuk kanë munguar foto nga kjo dyshe.

Shpesh ata janë përfolur për një ndarje, duke qenë një nga çiftet me statusin më të ndryshueshëm. Disi largësia dhe disi xhelozia ka bërë që Luana dhe Krenari shpesh të kalojnë kohë edhe të ndarë.

Por mesa duket gjithçka i përket të shkuarës dhe tanimë dy të rinjtë kanë konsoliduar këtë raport dhe janë gati për hapin e rradhës.

Nëse 29-vjetori e gjeti Luanën beqare, pasi në atë kohë ishte e ndarë nga Krenari, duket se 30 vjetori do ta gjejë me status të ndryshuar. Bëhet me dije se shoëgirli dhe menaxheri i VIP-ave janë duke organizuar dasmën e tyre pikërisht në shtator.

Pasi të lënë pas një sezon të ngarkuar me projekte dhe shfaqje, ajo dhe Krenari do ti thonë “Po” njëri-tjetrit në një ceremoni tejet i ntime, duke mos preferuar që të kenë shumë të ftuar në ditën e tyre më të rëndësishme. Që kur lidhja e tyre u bë formale ata kanë jetuar mes Tiranës dhe Prishtinës, duke gjetur pak kohë mes shumë angazhimeve për të qëndruar pranë njëri-tjetrit, ndaj duket se edhe kësaj largësie, që shpesh është bërë motiv për ndarjen tashmë do ti vijë fundi.

Duke njohur natyrën diskrete të Luanës, vështirë se ajo do të pranojë të ndajë detaje me fansat e shumta që ka. Ndaj ne nuk na pretet gjë tjetër veçse të presim shtatorin, për të parë nëse çiftit do ti shpëtojë ndonjë copëz nga intimiteti i dasmës së tyre.

Ndahet Luana Vjollca dhe Krenar Çoçaj? Dyshja heqin njëri-tjetrin nga  rrjetet sociale pas shumë vitesh lidhje, s'ka më komente plot dashuri nga  djali pasanik….menaxheri s'e uroi as për ditëlindje – Dosja AL