Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lëkundet forta nga tërmeti Turqia, ja sa ballë ishte: Zot mba dorën!

Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur rajonin Gazipasa të Antalias.

Pamje nga tërmet i fuqishëm në Turqi, njerëzit duke ikur... - Indeksonline.net

Sipas të dhënave në faqen e internetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave në Turqi (AFAD), thuhet se tërmeti u realizua rreth 16 kilometra larg Gazipasës.

Tërmeti ishte me thellësi prej 77.58 kilometrash, shkruan Anadolu Agency.