Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lajmi i madh nga Italia, shënohen vetëm 99 humbje jete në 24 orët e fundit

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 99 vi ktima nga koronavirusi për një total prej 32,007.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 2150 kurse numri i përgjithshëm i të shëruarve ka shkuar në 127,326

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 452 raste të reja pozitiv për një total prej 225.886 që nga fillimi i pandemisë.

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 24 vik tima dhe 175 raste të reja positive nga infeksioni i koronavirusit.

Leave a Reply