Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lajme të mira nga Italia: Bie serisht numri i viktima nga koronavirusi në 24 orë

Italia ka nisur rënie e viktimave nga COVID-19 ku në 24 orët e fundit janë shënuar 482 persona të vd ekur.

Sipas të dhënave, numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 23227.

Rastet e reja të infektimit janë 3491 duke e çuar në 175925 numrin total të të prekurve.

Lajme të mirë vijnë përsa i përket numrit të të shëruarve, ku ka shkuar në 44927″>44927.

Sipas kësaj shifre, janë 2200 të shëruar më shumë se dje.

Ndërkaq 2733 janë në gjendje kritike, 79 më pak se dje.

Leave a Reply