Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lajm i zi! Shefi i Bluve të Lushnjes humb jetën në lule të moshës, e gjetën në shtëpi duke….

Është ndarë nga jeta në moshë të re shefi i Komi sariatit të Lushnjes, Adrian Matani.

Miq të tij, kolegë e shokë nga radhët e P olicisë se Shtetit kanë postuar nëpër rrjetet sociale mesazhe për humbjen e parakohshme të kolegut të tyre.

Mësohet se Matani ishte vetëm 45 vjeç dhe dyshohet se ka pësuar in farkt në banesën e tij në Tiranë.

Edhe pse u dërgua në spital nga familjarët e tij, ai nuk mundi të jetonte. Metani prej vitesh ishte pjesë e Poli cisë së Shtetit, ku kishte ngjitur me radhë dhe shkallët e hirear kisë, ndërsa së fundi ishte shef i komi sariatit të Lushnjes.