Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lajm i zi! Një tjetër këngëtar humb jetën nga Covid-19, vajza e tij rrëqeth me fjalët

Këngëtari i njohur, John Davis, i cili ishte pjesë e grupit të famshëm “Milli Vanilli:, ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare si pa sojë e Covid-19.

Image

Davis interpretoi “Girl You Know It’s True” të albumit të vitit 1989, ndërsa së bashku me Fabrice Morvan dhe Rob Pilatus, grupi shiti më shumë se 30 milionë kopje.

Vajza e Davis, foli për v dek jen e të atit, ku kërkoi dhe një ‘duartrokitje të fundit’, në nder të tij. Ai bëri shumë njerëz të lumtur me të qeshurën e tij, me shpirtin e tij të lumtur, dashurinë dhe veçanërisht përmes muzikës së tij.”- shkroi ajo në “Facebook”.

Lindur në Karolinën e Jugut, Davis u transferua në Gjermani dhe vokali i tij, u bë i njohur në të gjithë botën si pjesëtar i “Milli Vanilli”. Më pas ai performoi së bashku me Morvan si pjesë e projektit të tyre “Face Meets Voice”.

Image