Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lajm i zi! Makina u bë copa-copa, raportohet se shqiptarja ka dhënë shpirt në mes të rrugës në Itali

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje pasdite në Romë të Italisë, por vetëm sot është bërë publike nga mediat fqinje.

Raportohet se është përp lasur për vd ekje me makinën e saj Smart 34-vjeçarja shqiptare, Elisa Denaj. Vi ktima jetonte prej kohësh në Bashkinë e Zagorolos.

Mjeti që ajo drejtonte përfundoi jashtë rruge deri tek dy makina të parkuara. Makina tjetër e përfshirë në aks ident ishte një Audi. Shoferi i mjetit Audi ishte një 21-vjeçar, i cili pas përplasjes është dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Pas aksidentit në vendngjarje mbërriti ambulanca dhe policia, e cila nisi menjëherë hetimet për zbardhjen e ngjarjes. Ndërhyrja e mjekëve për ta shpëtuar ishte e kotë, pasi nga përpl asja, ajo kishte humbur jetën menjëherë.