Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lajm i zi/ I marrin jetën politikanit të njohur, e lanë pranë shtëpisë së tij

Një ngjarje e rëndë ka t ro n ditur zonën e Bergamos, ku është gjetur i vd ek ur një politikan përballë shtëpisë së tij.

Chi era Franco Colleoni, ex segretario provinciale della Lega ucciso in casa

Politikani Franco Colleoni, 68 vjeç, u gjet i v r arë përballë shtëpisë së tij dhe jo larg restorantit që kishte në pronësi, që quhet “Il Carroccio”, emër që kujton atë me të cilin njihet nga opinioni publik italian “Lega” e drejtuar nga Matteo Salvini.

Colleoni ishte figurë aktive e politikës në atë zonë, ku tradicionalisht dominon pikërisht partia e djathtë që përfaqësonte.

Ucciso nel cortile di casa Franco Colleoni, ex segretario provinciale della  Lega di Bergamo - Il Riformista