Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lajm i zi! Covid-19 i merr jetën dy infermierëve shqiptarë: U prehshin të qetë!

Dy infermierë kanë ndërruar jetë ditë e sotme nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e njoftoi Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë përmes postimeve në faqen zyrtare. Ata janë Nerim Vaçi infermier në Mat dhe një tjetër infermiere nga Lushnja.

Nerim Vaçi – Gazeta Koha Jone

“Si pas ojë e Covid-19, ditën e sotme është ndarë nga jeta një infermier nga Mati Nerim Vaçi. Shoqata e Infermiereve i shpreh ngushëllime familjes dhe kolegeve” ishte njoftimi i parë nga shoqata.

Por pa kaluar shumë minuta, shoqata bëri një tjetër njoftim për një tjetër hum bje nga bluzat e bardha. “ Serisht humbje jete mes Infermiereve nga covid-19. Infermierja nga Lushnja ka nderruar jete pas b etejes me kete semundje. Shoqata e Infermiereve i shpreh ngushellime familjes se Erjoles dhe kolegeve te saj” mbyllet postimi.

qirinj